Muškaření a přívlač na Labské přehradě ve Špindlerově Mlýně

 

S celkovou rozlohou 26ha je Labská přehrada jedním z největších a dle mnohých také nejkrásnějším stojatým revírem se pstruhovým režimem v České republice

 

 

Vzhledem ke své poloze v samém srdci chráněného území Krkonošského národního parku, s celoročně čistou a chladnou vodou z Labe, je Labská přehrada přirozeným prostředím pro život původních lososovitých ryb, přičemž pstruh obecný a lipan podhorní vytahují do přítoku přehrady ke tření na svá trdliště. 

 

 

Kombinace nádherné okolní krajiny, přirozený výskyt pstruha potočního a lipana i časté dosazování pstruha duhového a sivena v tržních i trofejních velikostech dělá z rybaření na Labské přehradě velmi exkluzivní zážitek. Vyzkoušejte lov z bellyboatu na přítoku, když nad horami vychází slunce a kolem Vás se na klidné hladině dělají kolečka od sbírajících ryb a nikdy na toto ráno nezapomenete.

 

 

 

Pokud Vás baví muškaření, pak zcela jistě oceníte možnost lovu trofejních ryb stylem chyť a pusť v části u přítoku. Sem se stahují převážně domácí pstruzi potoční a lipani, ale také pstruzi duhoví a siveni, kteří v přehradě po vysazení zdomácněli a nyní jsou z nich nádherné ryby s dorostlými ploutvemi. V chladné labské vodě jsou navíc ve vynikající kondici. Rybářský řád pro úsek Labská "B".

 

 

 

Možnost skvělého muškaření a tentokrát i přívlače, skýtá druhý úsek přehrady, obecně nazývaný "u hráze". Zde si již podle pravidel můžete ulovenou rybu určité velikosti ponechat. V tomto úseku, který má hloubku až 40m, Vás může potkat nejedno překvapení v podobě trofejního pstruha pohybujícího se nad starým korytem řeky. Rybářský řád pro úsek Labská "A".

V této části přehrady si přijdou na své  i ti rybáři, kteří si chtějí od vody odvézt čerstvě uloveného pstruha, který oproti "granuláčům" ze sádek navíc výborně chutná.

 

 

 

Vysazovaných ryb konzumní velikosti je zde opravdu dostatek a proto jsou nově od sezony 2012 původní druhy ryb a ryby trofejní celoročně hájeny.